Távcsókoló eszközt készített egy kínai egyetemi hallgatókból álló csoport a távkapcsolatban élők számára.
A 3D-s szilikonból készült kütyü egy száj alakú modullal rendelkezik és egy csókkal indítható el, amely aztán átkerül a másik oldalon lévő „szájra”.
A csók mozgását, hőmérsékletét és nyomását szenzorok segítségével utánozza, a telefonokhoz pedig Bluetooth-on és egy alkalmazáson keresztül kapcsolódik.
Az eszközt, amelyet egy kínai egyetemi hallgatókból álló csoport hozott létre, kritika fogadta a közösségi médiában.
Egyes felhasználók „furcsának” nevezték az eszközt, míg mások humorosnak találták, mondván, hogy az eszköz meggyőzte őket arról, hogy „a távkapcsolat elég rossz ötlet”.
A Global Times állami médium szerint a találmányt a Changzhou Vocational Institute of Mechatronic Technology szabadalmaztatta.
„Az egyetem alatt távkapcsolatban éltem a barátnőmmel, így csak telefonon keresztül tartottuk egymással a kapcsolatot” – mondta a Global Timesnak Jiang Zhongli, a készülék vezető feltalálója.
„Innen származik ennek az eszköznek az ihletése.”
Az alkalmazás egyik funkciója lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy névtelenül párokat alkossanak idegenekkel a „csókolózó térben” – írja a CNN, ami azt jelenti, hogy a felhasználók feltölthetik csókjaikat, hogy mások is letölthessék és átélhessék azokat.
A The Gadget Show 2016-ban mutatta be a „Kissenger” nevű csókolózó alkalmazást – egy érzékszerveket stimuláló technológiát, amely a legújabb találmányhoz hasonlóan egy érintőtáblán keresztül valódi csókot imitált.
A 2016-os csapat egy iOS prototípust készített, amely a telefon fejhallgató-csatlakozójába csatlakoztatható, és a készülékre gyakorolt nyomáson keresztül indult be.
„Kicsit furcsa, ahogy valóban mozog, és a nyomás mozog” – mondta Amy Williams, a The Gadget Show munkatársa.
„Van egyfajta nyomás, amit aztán az ajkadon érzel.”