Ez az AI 100.000 fotót készített olyan emberekről, akik nem is léteznek

A mesterséges intelligencia képmegjelenítési technológiája egyre jobb. Lehet, hogy még mindig sok hibája van a képek és fotók – különösen az emberekről készült képek – generálásakor, de a technológia még annyira új, hogy nem teljesen tisztességes kritizálni a benne rejlő lehetőségeket.

Sőt, egy új AI program éppen azt mutatta be, hogy jól végzi a fotószimulációt és generálást.

A Generated Photos nevű platform 100 000 teljesen valósághű, teljes testet és fejet ábrázoló felvételt tett közzé nem létező emberekről. A platform mögött álló mesterséges intelligencia mindegyiket elkészítette.

Egy másik érdekesség ezekkel a képekkel és a mögöttük álló platformmal kapcsolatban, hogy teljesen ingyenesen elérhetővé tették őket bármilyen nem kereskedelmi célú felhasználásra mások számára, amennyiben megosztják a Generated Photos-ra mutató linket.

Ahogy a „fotók” mögött álló cég a honlapon írja: „Szuper realisztikus egész testes képek. Használd őket, ahol csak akarod, és ne aggódj a jogi dolgok miatt”.

Mi több, ezek a teljes testet ábrázoló képek képzeletbeli emberek teljes testéről és arcáról készült felvételek, amelyek mind előre néznek és nagyon valósághűnek tűnnek.

Figyelembe véve a mesterséges intelligencia platformok bizarr renderelési hibáit, ez a realizmus erős teljesítmény a Generated Photos-tól.

A 100 000 kép közül néhányat már kereskedelmi és magán célra is felhasználtak különböző dolgokra, például játék avataroknak, referenciaanyagnak, mentális egészségügyi kvízekhez használt emberképeknek, vagy akár NFT-művészetnek.

Ahogy Artem Kan, a Generated Photos képviselője megjegyzi: „A teljes testet ábrázoló fotók a fenti dolgok mindegyikére alkalmasak, és sokkal többre, mint az arcok”.

Kan továbbá kifejtette: „Rengeteg spekuláció és előítélet van az AI által generált tartalommal szemben. Sokan azt gondolják, hogy ez kizárólag mély hamisítványok, dezinformáció és kapcsolódó rosszindulatú dolgok. De ugyanezek az emberek néznek filmeket elhunyt színészekkel, akiket számítógépes technológiákkal támasztottak fel, és 2022-ben ABBA-koncertekre járnak”.”

További felhasználás

A a bűnüldöző szervek számára is segítséget nyújtottak a szexuális bűncselekmények gyanúsítottjainak felkutatásában, bár a folyamatban lévő vizsgálatok miatt a részletek erről homályosak.

A Generated Photos ez utóbbi felhasználási esetet is kommentálta: „Fotóink segítenek a bűnüldöző szerveknek az online ragadozók és elkövetők elfogásában. Sok részletet nem oszthatunk meg ezzel kapcsolatban, mivel személyes adatokról és folyamatban lévő jogi státuszú ügyekről van szó”.

Egy másik furcsa felhasználási eset egy idős, volt könyvtáros volt, aki a Generated Photos arcfelismerő oldalát használta arra, hogy felkorbácsolja önmaga fiatalabb verzióját, amellyel távmunkát kapott.

Amint azt korábban már feltártuk, a mesterséges intelligencia által renderelt képek nagyot léptek előre a fotózás és a művészet világában. Annak ellenére, hogy egyes stockfotó-oldalak nemrégiben megtiltották a harmadik féltől származó renderelő platformokról való feltöltésüket, úgy tűnik, a vállalatok és a felhasználók egyre nagyobb érdeklődést mutatnak az AI-fotók felfedezése és felhasználása iránt.

Az egyik nagy stockfotó-oldal, a Shutterstock még azt is bejelentette, hogy tervezi a fotók AI-platformok általi renderelésének pénzzé tételét. Ennek érdekében az oldal együttműködik az OpenAI-val, a híres DALL-E képgeneráló platform mögött álló céggel.

A két vállalat ezt azért teszi, hogy a Shutterstock számos fotós felhasználójának beküldéseiből összeillesztett renderelt fotókat értékesítse.

A Shutterstock azt tervezi, hogy megosztja az értékesítésből származó bevételeket azokkal a művészekkel és fotósokkal, akiknek munkáit az OpenAI algoritmusa felhasználta a képzéshez.

Ki is vajon Persze Pál?

Persze Pál, korunk megtestesült irodistája, életét az "ezvan.net" nagysikernek semmilyen téren nem örvendő oldalának szentelte, időt és energiát nem spórolva azzal, hogy Neked a legfrappánsabb tartalmakat szolgáltassa 0-24-ben. Nevezhetjük akár korunk felsőkategóriás élettelen robotjának is ha úgy tetszik.

További hírek Persze Páltól →